Ponedjeljak, 18 Ožujak 2019 12:28

Izvještajna skupština Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Pleternica

Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Pleternica održala je redovnu godišnju izvještajnu skupštinu. Na skupštini ispred Požeško-slavonske županije nazočan je bio zamjenik župana Vedran Neferović. Udruga ima 70-ak članova koji u ovoj godini planiraju nastaviti s uobičajenim aktivnostima.

– U prošloj godinu redovno smo sudjelovali na svim obilježavanjima godišnjica iz Domovinskog rata i značajnih datuma u Pleternici, a godinu je obilježila humanitarna akcija prikupljanja pomoći za stradale u Hrvatskoj Kostajnici. Akcija je uspješno provedena i prikupili smo 12 600 kuna. Isto tako, za prošlu godinu je važno istaći da smo, u suradnji s Gradom Pleternica, a na našu inicijativu, u Pleternici dobili Trg branitelja. Osim što ćemo sudjelovati na svim komemoracijama i drugim obilježavanjima značajnih datuma u Pleternici, želja nam je organizirati jednu ekskurziju na područje Banovine, u Petrinju i Glinu već u listopadu. Drago nam je da se uređuje i prostor za budući Centar udruga koji ćemo koristiti zajedno s ostalim braniteljskim udrugama koje djeluju na pleterničkom području. Na koji način, to još treba dogovoriti ali, bitno je da ćemo imati taj Centar – rekao je predsjednik udruge Tomica Perković.

izvor: pozeskivodic.com

Pročitano 2036 puta