Utorak, 08 Siječanj 2019 10:55

Župan dodijelio stipendije

Danas je u prostorima Županije župan Alojz Tomašević  dodijelio stipendije novim stipendistima Požeško – slavonske županije. U akademskoj godini 2017/18. Požeško-slavonska županija imala je 82 stipendista te je na isplati trenutno 62 stipendista. U proračunu Požeško-slavonske županije za 2019. godinu sredstva su u iznosu od 492.000,00 kn što nam otvara mogućnost stipendiranja novih 25 stipendista s iznosom od 600,00 kn na deset jednakih anuiteta.

Od trenutnih 62 stipendista na isplati prestaje pravo još za 13 stipendista, tako da Županija imati 49 stipendista na isplati, što uz dodanih odobrenih 25 novih stipendija daje ukupnu brojku od 74 stipendista (74 stipendista * 600,00 kn mjesečno = 44.400,00 kn mjesečno * 10 anuiteta = 444.000,00 kn godišnje). Od ukupno 86 zahtjeva odobreno je 24 stipendije jer ostali ne ispunjavaju uvjete propisane Natječajem.

Studenti sa ostvarenim pravom na stipendije su: Robert Blažević, Lovro Kovač, Marija Toromanović, Nia Novak, Monika Soldo, Matea Lovreković, Dora Tomljanović, Gabriela Soldo, Ivona Mautner, Matej Brekalo, Ivona Šutalo, Nikol Vacek, Katarina Tutić, Paula Žilić.

Župan Alojz Tomašević se povodom dodjele obratio studentima.

- Čast mi je imati ovu mogućnost kao župan te vam dodijeliti ove stipendije koje će vam uvelike olakšati studiranje i studentski život. Mi u Županiji brinemo o našim studentima jer oni odlaze izvan naše lijepe županije i cilj nam je da nam se jedan dan vrate, da nauče sve što mogu i da to znanje prenesu u razvoj naše županije. Dokaz tome je i studentski vlak koji smo prošle godine uveli kako bi olakšali taj način života i putovanje svih studenata. Vi ste naša budućnost i vi ste ljudi koji će jedan dan biti gospodarstvenici, poljoprivrednici, obrtnici i sve ostalo što nam je potrebno za razvoj kako županije tako i države. Svima vam čestitam i želim sve najbolje u daljnjem studiranju.