Srijeda, 02 Siječanj 2019 08:29

Obilazak dežurnih službi u novogodišnjoj noći

Požeško-slavonski župan Alojz Tomašević zajedno sa gradonačelnikom grada Požege obišao je dežurne službe koje rade u novogodišnjoj večeri. Novogodišnju večer većina ljudi provede dočekujući ponoć, no neki ljudi unatoč svemu moraju raditi i brinuti za sigurnost i urednu opskrbu svih građana. Takve službe kao što su Centar 112 Državne uprave za zaštitu i spašavanje, Zavod za hitnu medicinsku pomoć požeško-slavonske županije, Policijska uprava Požeško-slavonska, HEP Distributivno područje Požega, Tvrtka za vodoopskrbu i odvodnju Tekija, Požeška vojarna 123. brigade HV Požega i Opća županijska bolnica Požega Hitni prijem i njihovi djelatnici rade sve dane u tjednu, 24 sata na dan, tijekom cijele godine.

- Danas kao i svake stare godine obilazimo sve dežurne službe, one koji nisu danas kod svoje kuće, nego svoju noć poklanjaju na potporu i servis svim našim građanima. Stoga im čestitam i želim sretnu i uspješnu novu 2019. godinu, svima dežurnim u Centru 112, našim policajcima koji su u noći i vode brigu o sigurnosti građana, vatrogascima koji brinu o životima i imovini od požara, zdravstvenim institucijama koje su spremne u slučaju potrebe hitnog prijema i liječenja na najprofesionalnijoj razini. – istakao je župan Alojz Tomašević.

Prilikom obilaska upoznali su se sa stanjem u gradu Požegi, na području Požeštine i Požeško-slavonske županije. Nije bilo nikakvih intervencija za Centar 112, vatrogasci su također imali noć bez intervencija dok u 2018. godini bilježe preko 600 od čega 60 požara, policija uz jedan nalet na divljač, pronalazak proizvođača opojnih sredstava i jedno remećenje reda i mira tek su očekivali intervencije koje uvijek donese novogodišnja noć, zaposlenici HEP-a su imali ponešto manjih kvarova i intervencija, dok su djelatnici na Hitnom prijemu požeške bolnice imali pune ruke posla, tri pacijenta na pokretnim ležajevima, a u čekaonici je bilo pacijenata sa hitnim problemima koji su čekali prijem.

Pročitano 2034 puta