Utorak, 02 Listopad 2018 09:47

Informacije za prijavu za besplatni vlak za Zagreb za studente i učenike

HŽ Putnički prijevoz u suradnji sa Požeško – slavonskom županijom uvodi dva vlaka namijenjena prvenstveno prijevozu studenata i učenika, a koji bi vozili petkom na relaciji Zagreb GK – Požega i nedjeljom na relaciji Požega – Zagreb GK (osim tijekom ljeta).

Vlak na relaciji Požega – Zagreb GK uvodi se za novu akademsku godinu te bi počeo voziti od 08. listopada 2018. godine (ponedjeljak – izuzetno zbog državnog blagdana). Ostalim terminima vlak bi vozio nedjeljom prema Zagrebu.

Vlak kreće iz Požege u 18,35 sati i u Zagreb bi stigao u 21,50 sati. Zaustavljanje vlaka je na kolodvorima Pleternica, Nova Kapela – Batrina, Novska, Kutina i Ivanić Grad.

Vlak na relaciji Zagreb GK – Požega vozi petkom i to početak vožnje iz Zagreba 12. listopada 2018. godine s polaskom Zagreb GK u 16,35 sati, uz zaustavljanje vlaka u Ivanić Gradu, Kutini, Novskoj, Novoj Kapeli – Batrini i Pleternici s dolaskom u Požegu u 19,58 sati.

Vozni red novog vlaka 1740/1741

• Vlak br. 1741 Zagreb GK (16.35) – (19.58) Požega, vozi petkom od 12.10. (iznimno i 31.10. uoči blagdana Svih Svetih umjesto 2.11.)
  • Vlak br. 1740 Požega (18.35) – (21.50) Zagreb GK, vozi nedjeljom od 14.10. (iznimno vozi 8.10. s obzirom da praznik pada u ponedjeljak)

Požeško – slavonska županija sufinancira prijevoz redovnih studenata i učenika srednjih škola koji se školuju u Zagrebu za zanimanja za koja se ne mogu školovati u srednjim školama na području Županije, s prebivalištem na području Županije čije je polazište ili odredište Požega ili Pleternica za Zagreb u iznosu od 50% od redovne prijevozne cijene za pojedinačna putovanja prema cijenama HŽ Putničkog prijevoza koje vrijede na dan kupnje prijevozne karte.

HŽ Putnički prijevoz će navedenim korisnicima odobriti povlasticu u iznosu od 50% od redovne prijevozne cijene za pojedinačna putovanja koje vrijede na dan kupnje prijevozne karte.

Prema tome, navedeni korisnici imat će besplatnu uslugu prijevoza željeznicom.

Dokumenti potrebni za prijavu za studente i učenike su:

1. Kopija osobne iskaznice
  2. Potvrda o redovnom školovanju (studenti)/potvrda o školovanju (učenici)

Na temelju dokumenata Požeško – slavonska županija izdat će potvrdu korisniku, a temeljem koje će korisnik izraditi pametnu karticu HŽPP-a (na blagajni Željezničkog kolodvora Požega). Cijena izrade pametne kartice je 50kn + fotografija 3 x 3,5cm.

Prijaviti se može u Požeško – slavonskoj županiji, Županijska 7, 34 000 Požega, potrebno se javiti u pisarnicu – Ljuban Čolić, 099/4628-274.