Srijeda, 26 Rujan 2018 13:40

U Kamenskoj obilježena 27. obljetnica prve vojne akcije i sjećanje na poginule hrvatske branitelje

Danas je obilježena 27. obljetnica prve vojne akcije s ciljem oslobađanja Požeštine od agresora i sjećanje na poginule hrvatske branitelje Dragu Minduma, Branka Terzića, Nikicu Mandušića, Mihovila Vojnića, Ivicu Zovka, Dragana Jajića, Marka Garića, Jozu Jelića i Marka Marića, dok se o sudbini Igora Zalara ni nakon toliko godina ništa ne zna. Kod spomen obilježja u Kamenskoj brojna izaslanstva položila su vijence i zapalila svijeće među kojima i predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata, zamjenik požeško-slavonskog župana Željko Jakopović, sa suradnicima te predstavnici vojske i policije. Nakon toga uputili su se u Orljavac, gdje je kod spomen obilježja položen vijenac i zapaljene svijeće.

,,Svake godine se prisjećamo prve vojne akcije kojoj je cilj bio oslobođenje Požeštine. Najzaslužniji za to su hrvatski branitelji koji su dali sve što su mogli pa tako i svoj život za ovu domovinu. Svi imamo obvezu truditi se da njihova žrtva ne bude zaboravljena te u smislu toga raditi na boljitku i napretku kako naše Slavonije i županije, tako i cijele Republike Hrvatske.'' – zamjenik župana Željko Jakopović.