Četvrtak, 13 Rujan 2018 08:52

Održana 6. sjednica Županijske skupštine

U srijedu 12. rujna 2018. godine održana je 6. sjednica Županijske skupštine. Dnevni red sjednice bio je; 1. Polugodišnji izvještaj o izvršenju proračuna Požeško - slavonske županije za 2018. godinu, 2. Polugodišnji izvještaj o izvršenju financijskog plana Županijske uprave za ceste Požeško - slavonske županije za 2018. godinu, 3. Prijedlog Odluke o davanju prethodne suglasnosti za zaduživanje Općoj županijskoj bolnici Požega, 4. Polugodišnje izvješće o radu župana za razdoblje od 01. siječnja 2018. godine do 30. lipnja 2018. godine, 5. Godišnje izvješće o provedbi Županijske razvojne strategije Požeško - slavonske županije u 2017. godini, 6. Prijedlog Rješenja o izboru člana Komisije za izbor i imenovanja Županijske skupštine Požeško - slavonske županije, 7. Prijedlog Rješenja o izboru predsjednika Odbora za društvene djelatnosti Županijske skupštine Požeško - slavonske županije, 8. Prijedlog rješenja o razrješenju i imenovanju člana Povjerenstva za ravnopravnost spolova, 9. Različito.

Župan je podsjetio na nasljeđene kredite te obrazložio kako se isti uspješno vraćaju. Osvrnuo se i na nekoliko projekata prvog dijela godine, kao što su razminiranje poljoprivrednih površina u vrijednosti 9 milijuna kuna, poboljšanje pristupa primarnoj zdravstvenoj zaštiti - Dom zdravlja, milijun kuna, projekt Obrazujmo se zajedno-pomoćnici u nastavi 2,1 milijun kuna, Obrok za 5 gdje je osigurana prehrana za učenike slabijeg imovnog stanja, vrijednosti oko 300.000 kuna te energetske obnove škola Kutjevo, Rajsavac, Trapari i Ljeskovica i mnogi drugi.

Sve točke dnevnog reda, osim točke 4. Polugodišnje izvješće o radu župana za razdoblje od 01. siječnja 2018. godine do 30. lipnja 2018. godine, su usvojene.