Ponedjeljak, 10 Rujan 2018 10:23

Državno prvenstvo u lovnom streljaštvu održano u Bzenici

Proteklog vikenda na strelištu u Bzenici održano je tradicionalno 24. po redu Državno prvenstvo Hrvatskog lovačkog saveza u lovnom streljaštvu kojemu je  bio domaćin Lovački savez Požeško-slavonske županije, a nastupili su  strijelci 21 momčadi iz svih županija pokazujući svoja umijeća u ovoj sportskoj grani.

Postrojene ekipe županijskih saveza na samome strelištu krasile su Pleterničke mažoretkinje. Nakon izvođenja državne himne prošlogodišnji pobjednici Virovitičani podigli su na jarbol zastavu naše zemlje. Pozdravne riječi dobrodošlice u ime Lovačkog saveza Požeško-slavonske županije uputio je predsjednik tog saveza Branko Bertelović.

Prvenstvo je otvorio požeško-slavonski župan umirovljeni general Alojz Tomašević. -Izuzetno mi je drago da ste tu, da naš kraj ima ovakve prostore i objekte na ponos svima, a mi smo prepoznali lovstvo kao gospodarsku djelatnost zbog razvoja lovnog turizma – kazao je Tomašević.