Srijeda, 22 Kolovoz 2018 07:22

Proslava Gospe Voćinske

Na tradicionalnom hodočašću Gospi Voćinskoj i ove godine okupilo se više od tisuću ljudi. Hodočasnici su krenuli rano ujutro iz Stražemana, vođeni župnikom Robertom Mokrim te nakon višesatnog hodanja zastali na lokaciji Leštat. Članovi lovačkog društva "Jelen," uz potporu i same županije i ove godine ugostili su hodočasnike na navedenoj lokaciji. Ondje ih je pozdravio i župan Alojz Tomašević te im zaželio sreću na putu.
Nakon što su svi hodočasnici pristigli, predvečer je započelo svečano euharistijsko slavlje, predvođeno biskupom msgr. dr. Antunom Škvorčevićem, na kojemu je uz brojne vjernike bio prisutan i župan Alojz Tomašević.