Srijeda, 13 Lipanj 2018 14:08

Dodijeljene nagrade za najuspješnije radove na natječaju "Kreativni i neovisni"

U Velikoj županijskoj vijećnici danas su dodijeljene nagrade za najbolje radove na natječaju "Kreativni i neovisni". Požeško-slavonska županija (Županijsko stručno povjerenstvo za suzbijanje zlouporabe droga) i Zavod za javno zdravstvo Požeško-slavonske županije su povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti od 15. studenog do 15. prosinca 2018. godine raspisali šestu godinu za redom natječaj “Kreativni i neovisni”, koji je bio namijenjen učenicima petih do osmih razreda osnovnih škola te učenicima srednjih škola u Požeško-slavonskoj županiji za izradu likovnih radova, plakata, instalacija, fotografije ili jednominutnog filma na teme: Što cigarete/alkohol/kocka/droga čine ljudima?, Imam(o) stav i govorim(o) NE!, te Što imam(o) od toga da kažem(o) NE!

Na natječaju je sudjelovalo 6 osnovnih škola s područja naše županije: OŠ Stjepana Radića, Čaglin (kategorija: film i likovni rad), OŠ Lipik (kategorija: likovni rad, instalacija), OŠ Ivan Goran Kovačić, Velika (kategorija: likovni rad), OŠ Braće Radić, Pakrac (kategorija: plakat, likovni rad, film), OŠ Vilima Korajca, Kaptol (kategorija: plakat, instalacija), OŠ fra Kaje Adžića, Pleternica (kategorija: likovni rad, plakat) i 6 srednjih škola: Ekonomska škola Požega (kategorija: likovni rad, instalacija, film), Srednja škola Pakrac (kategorija: film, plakat, instalacija, fotografija), Gimnazija Požega (kategorija: instalacija), Katolička gimnazija s pravom javnosti (kategorija: plakat, fotografija, film), Glazbena škola Požega (kategorija: film), Poljoprivredno-prehrambena škola Požega (kategorija: plakat, likovni rad). Ukupno 134 učenika. Nagrađeni učenici dobili su priznanja i poklon bonove u iznosu od 350 do 250 kuna.