Četvrtak, 07 Rujan 2017 13:35

Svečano otvorenje projektnih aktivnosti i Arheološkog kampa Hrvatska

Požeško-slavonski župan Alojz Tomašević i načelnik općine Kaptol Mile Pavičić sinoć su nazočili svečanom otvaranju projektne aktivnosti i Arheološkog kampa Hrvatska u sklopu projekta Monumentalni krajolici starijeg željeznog doba na prostoru Podunavlja, akronima "Iron-Age-Danube", u Gradskom muzeju u Varaždinu. Projekt "Iron-Age-Danube" provodi se u sklopu programa Europske unije, a glavni partner projekta je Universalmuseum Joanneum iz Graza. Na projektu sudjeluju Austrija, Mađarska, Sovenija, Slovačka i Hrvatska. U okviru ovog projekta, vrijednogg 2,55 milijuna eura,  bit će održani i  međunarodni znanstveni skupovi i kampovi u Jalžabetu i Kaptolu. Nakon svečanog otvorenja priređena je i modna revija živopisnih prapovijesnih kostima izrađenih tradicionalnim metodama na temelju egzaktnih arheoloških podataka koje su nosili muškarci, žene i djeca od ranog brončanog doba do kraja željeznog doba u srednjoj Europi.