Utorak, 05 Rujan 2017 14:03

Školski projekt Bonton

U Osnovnoj školi Mladost Jakšić početkom prošle školske godine, pokrenut je školski projekt Bonton koji je osmislila učiteljica Sanja Mišić. Provedba projekta   Bonton prikazana je   kroz   program Dana škole. Budući da je projekt vrlo kvalitetan i dobro osmišljen, provodit će ga sve osnovne škole kojima je osnivač Požeško-slavonska županija. Zanimljiva ideja o pravilima i lijepom ponašanju u društvu realizirana kroz  brojne aktivnosti u OŠ Mladost Jakšić pokazala je da učenje bontona potrebnim smatraju i učenici i nastavnici i roditelji. Prema uputi i na temelju zaključka župana Alojza Tomaševića, provedbu projekta prihvatili su učitelji i ravnatelji osnovnih škola te će ga uvrstiti u školske kurikulume za 2017/2018.god. Pod voditeljskom palicom Sanje Mišić, projekt Bonton prerastao je školske okvire te je pokroviteljstvo nad projektom preuzeo predsjednik Hrvatskog sabora, a Hrvatska radiotelevizija snimila prilog o njegovoj provedbi u OŠ Mladost Jakšić. Činjenica da je projekt Bonton ove godine postao i županijski projekt i da će se provoditi u svim školama naše županije, svjedoči o njegovoj kvaliteti i potrebi poučavanja učenika pristojnom ponašanju, a rezultati projekta kroz brošure , plakate i uz aktivno sudjelovanje učenika svih škola bit će prikazani u Požegi na završnoj konferenciji projekta krajem školske godine.