Petak, 18 Kolovoz 2017 13:09

Potpisan ugovor o izvođenju radova obnove Županijske palače

Danas su u Županijskoj vijećnici požeško-slavonski župan Alojz Tomašević i predstavnik tvrtke Projekt inžinjering Igor Starčević potpisali Ugovor o izvođenju radova obnove Županijske palače vrijedan 1.070.000,00 kuna. "Požeško-slavonska županija započela je ovaj projekt u svrhu razvoja turizma i poboljšanju socijalnih djelatnosti u svom prostoru. Projekt će financirati Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije sa 75% i Požeško-slavonska županija sa 25%. Ministarstvo je prepoznalo potrebu stavljanja Županijske palače u turističku ponudu zbog njene povijesne vrijednosti i povijesnih događanja koja su se događala unutar njenih prostora. Građevinske aktivnosti koje će se raditi navedenim projektom - krovište, Županijska vijećnica i ulaz, tek su početak njene obnove" rekao je tom prigodom župan Tomašević. Projekt je izradila Regionalna razvojna agencija Panora, a kandidirala Požeško - slavonska županija. Izvođač radova je tvrtka Projekt inžinjering iz Požege.