Petak, 05 Svibanj 2017 13:49

Otvoreno pet natječaja Ministarstva poljoprivrede

Obzirom na važnost poljoprivrede kao strateške grane razvoja, Požeško – slavonska županija poziva sve poljoprivredne proizvođače da se informiraju i kandidiraju na mjere Ruralnog razvoja. U cilju što kvalitetnije pripreme projekata obavještavamo sve zainteresirane kako je otvoreno pet natječaja Ministarstva poljoprivrede za Mjeru 4 „Ulaganje u fizičku imovinu“ iz programa Ruralnog razvoja. Predmetni natječaji se odnose na sektore voće i povrće te stočarstvo i peradarstvo.

Dva natječaja odnose se na sektor voća i povrća.

Tip operacije 4.1.1 Restrukturiranje, modernizacija i povećanje konkurentnosti poljoprivrednih gospodarstava, sektor voća i povrća,

1) za poljoprivredna gospodarstva ekonomske veličine od 6.000 do 250.000 eura

2) za poljoprivredna gospodarstva ekonomske veličine preko 250.000 eura

Dozvoljeni troškovi: podizanje trajnih nasada, staklenika i plastenika, prostora za skladištenje, kupnja mehanizacije, opremanje objekata za prijem i skladištenje, sušenje i doradu.

Sufinanciranje iznosi 50%, a iznos potpore po projektu od 5.000 - 1.000.000 eura.

Tri natječaja odnose se na sektor stočarstva i peradarstva.

Tip operacije 4.1.1. Restrukturiranje, modernizacija i povećanje konkurentnosti poljoprivrednih gospodarstava, stočarstvo i peradarstvo,

1) za poljoprivredna gospodarstva ekonomske veličine od 8.000 do 250.000 eura

2) za poljoprivredna gospodarstva ekonomske veličine preko 250.000 eura

Dozvoljeni troškovi: rekonstrukcija i izgradnja objekata za držanje životinja, oprema i mehanizacija.

Sufinanciranje iznosi 50%, iznos potpore po projektu je od 5.000 - 1.000.000 eura.

Tip operacije 4.1.2 Zbrinjavanje, rukovanje i korištenje stajskog gnojiva u cilju smanjenja štetnog utjecaja na okoliš.

Dozvoljeni troškovi su gradnja i opremanje skladišnih kapaciteta za stajski gnoj i digestate, strojevi i oprema. Sufinanciranje iznosi 75%, iznos potpore po projektu je od 5.000 - 1.000.000 eura.

Dodatnih 20% sufinanciranja na svim tipovima operacija ostvaruju mladi poljoprivrednici.

Za sve detaljne informacije zainteresirani se mogu obratiti u Regionalnu razvojnu agenciju Požeško -slavonske županije „Panora“.“