Četvrtak, 27 Travanj 2017 11:41

Župan Tomašević proglasio elementarnu nepogodu za područje županije

Požeško-slavonski župan Alojz Tomašević proglasio je danas elementarnu nepogodu zbog mraza za područje Požeško-slavonske županije. Uslijed niskih jutarnjih temperatura i mraza 20.,21. i 22. travnja o.g. nastale su ogromne štete na voćnjacima i vinogradima te je župan pozvao sve kojima je šteta učinjena da je i prijave. "Pozivam sve naše voćare, vinogradare i sve one koji imaju štete od mraza da se jave u svoje oppćine i gradove i tu štetu prijave. Općinska, odnosno gradska povjerenstva za procjenu šteta od elementarnih nepogoda izaći će na teren, pripremiti izvješće koje ćemo poslati prema Ministarstvu poljoprivrede te tražiti od njih da se pronađu sredstva za isplatu oštećenima" rekao je župan Tomašević. Prijave štete od mraza moraju se podnijeti u roku od osam dana.