Srijeda, 01 Ožujak 2017 19:01

Predsjednica u Pakracu i Lipiku

Drugi dan svog boravka u Požeško-slavonskoj županiji predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović krenula je u Pakracu gdje je danas obilježena 26. obljetnica početka Domovinskog rata na tom području. Sudjelovala je u "Mimohodu pobjednika" nakon kojeg je položila vijenac na groblju kod Spomenika poginulim hrvatskim braniteljima. Također uz predsjednicu, vijenac su položili župan Alojz Tomašević uz dožupane Ferdinanda Trohu i Željka Jakopovića. Predsjednica je posjetila Muzej vojne i ratne povijesti u Pakracu nakon čega se uputila na susret s građanima. Neću dopustiti da se istina izvrće, da se blati i omalovažava Domovinski rat niti da se u njega uvlaće metastaze iz 2. svjetskog rata. Da se ustaški režim i antifašistički pokret koriste za sijanje nesloge. Treba li podsjećati da su i u tom ratu četnici počinili jezive zločine nad našim narodom. O tom razdoblju naše povijesti o uzrocima te tragedije o svim žrtvama i stradanjima treba utvrditi punu istinu, ali u slobodnoj i neovisnoj državi nisu nam potrebne podjele koje su nas skupo stajale, poručila je predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović obraćajući se okupljenim braniteljima i građanima u Pakracu. Nakon obilaska Bolnice u Pakracu, posjetila je Lipik. U pratnji ministra branitelja Tome Medveda, predsjednica je obišla Dom veteran, a potom i Specijalnu bolnicu za medicinsku rehabilitaciju Lipik. U Lipiku je predsjednica posjetila i tvrtku Lipik Glas d.o.o. te Državnu ergelu Lipik čime je završila svoj drugi radni dan u Požeško-slavonskoj županiji.