Subota, 16 Travanj 2016 14:51

Obuka članova Savjeta mladih Požeško - slavonske županije

Danas je u Velikoj županijskoj vijećnici održana obuka članova Savjet mladih Požeško – slavonske županije. Obuku članova Savjeta mladih su proveli: Udruga gradova u Republici Hrvatskoj i Zaklada Firedrich Ebert, uz potporu Udruge općina u Republici Hrvatskoj i Hrvatske zajednice županija. Program obuke sastoji se od tri Modula, a prvi se odnosi na sustav lokalne i područne (regionalne) samouprave, drugi Modul obuhvaća zakon o savjetima mladih i posljednji Modul obuhvaća odnose izvršnih čelnika, predstavničkih tijela i savjeta mladih. Obuci Savjeta mladih prisustvovao je i župan Alojz Tomašević koji je pozdravio sve sudionike, pozvao ih da sudjeluju u društvu sa svojim prijedlozima te im zaželio uspješan rad i suradnju sa županijom . Obuci su također uz članove Savjeta mladih Požeško - slavonske županije s predsjednikom Hrvojem Banožićem prisustvovali i članovi drugih savjeta mladih i udruga mladih s područja Požeško - slavonske županije.