Petak, 18 Ožujak 2016 00:00

Svečano obilježen Dan grada Pakraca

Odavanjem počasti poginulim hrvatskim braniteljima na groblju u Pakracu započelo je danas obilježavanje 760. obljetnice Pakraca i dana zaštitnika Pakraca svetog Josipa. Nakon toga brojni uzvanici uputili su se na Svečanu sjednicu Gradskog vijeća grada Pakraca koju je otvorio predsjednik Gradskog vijeća Zoran Krejči. Gradonačelnica Anamarija Blažević u svom prvom obraćanju uzvanicima predstavila je provedene investicije i projekte tijekom 2015. godine kada su u Pakracu izvršeni radovi vrijednosti 13.641.494,19 kuna, a još 17.973.021,16 kuna je ugovoreno. Izaslanik predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović požeško - slavonski župan Alojz Tomašević uputio je čestitke stanovnicima Pakraca povodom njihovog dana te rekao kako će kada se Opća županijska bolnica Požega vrati Županiji na upravljanje vratiti pravnu samostalnost pakračkoj bolnici. Uzvanicima su se još obratili i ministar regionalnog razvoja i fondova EU Tomislav Tolušić, ministar poduzetništva i obrta Darko Horvat i pomoćnik ministra regionalnog razvoja Davor Huška. Na Sjednici su dodijeljena priznanja Grada Pakraca zaslužnima. Grb grada Pakraca dobili su dr. Ante Nazor, Zdenko Ružička, Darko Dovranić te posthumno Zvonimir Korbetić. Pečat Grada Pakraca dobili su Muzej grada Pakraca i Udruga Hrvatska žena iz Prekopakre. Počasnim građaninom grada Pakraca proglašen je general pukovnik u mirovini Đuro Dečak. (Izvor: Compas)