Utorak, 08 Ožujak 2016 14:51

Predstavnici Hrvatske zajednice županija na sastanku u Ministarstvu graditeljstva i prostornog uređenja

Predstavnici Hrvatske zajednice županija na čelu s predsjednikom i šibensko-kninskim županom Goranom Paukom, krapinsko-zagorskim županom Željkom Kolarom, požeško-slavonskim županom Alojzom Tomaševićem i zamjenikom župana Osječko-baranjske županije Željkom Kraljičkom sastali su se danas s predstavnicima Ministarstva graditeljstva i prostornog uređenja. Uz ministra Lovru Kuščevića, sjednici su prisustvovali i pomoćnici ministra Igor Čižmek i Danijel Žamboki.Teme sastanaka odnosile su se na strategiju prostornog razvoja RH, dopune važećeg Zakona o prostornom uređenju, e-dozvole te primjenu Zakona o procjeni vrijednosti nekretnina. Predsjednik Hrvatske zajednice županija Goran Pauk istaknuo je kako je želja Zajednice inicirati dopunu Zakona o gradnji, ali i doradu Strategije prostornog razvoja RH. Nužno je donijeti novi Pravilnik o sadržaju, mjerilima kartografskih prikaza, obaveznim prostornim pokazateljima i standardu elaborata prostornih planova. Predsjednik Pauk ukazao je i na problem funkcioniranja e-dozvole, ali i problematiku primjene Zakona o procjeni vrijednosti nekretnina. Nakon rasprave ministar Kuščević pozvao je Zajednicu da se uključi u radne skupine Ministarstva svojim prijedlozima te zahvalio na predloženim promjenama.