Subota, 16 Siječanj 2016 00:00

U Bučju obilježena tužna obljetnica

U organizaciji Udruge civilnih invalida i stradalnika Domovinskog rata Požeško - slavonske županije danas je u Bučju kod spomen kapelice održana komemoracija povodom obilježavanja obljetnice stradavanja hrvatskih branitelja i civila u logoru Bučje. Počast stradalima odala su brojna izaslanstva među kojima i izaslanstvo Požeško -slavonske županije. "Na ovom mjestu dogodili su se strašni zločini nad hrvatskim braniteljima i civilima i još uvijek postavljamo pitanje gdje je pravda? Za sve obitelji koje tragaju za svojim sinovima, očevima, braćom, Domovinski rat još nije završio jer još uvijek ne znaju gdje su njihovi najmiliji" rekao je tom prigodom zamjenik župana Ferdinand Troha. Kroz logor Bučje prošlo je oko 300 hrvatskih branitelja i civila, a još uvijek je nepoznata sudbina 22 zatočenika.