Ponedjeljak, 07 Prosinac 2015 00:00

Svečano obilježen Dan grada Pleternice

Danas je u Hrvatskoj knjižnici i čitaonici u Pleternici održana Svečana sjednica Gradskog vijeća grada Pleternice povodom Dana grada, a dan prije, na blagdan Svetog Nikole, služena je Sveta misa. Prije Svečane sjednice predstavnici grada Pleternice, udruga proisteklih iz Domovinskog rata, Požeško - slavonske županije i drugi gosti odali su počast poginulim hrvatskim braniteljima. Gradonačelnica Pleternice Antonija Jozić u svome govoru najavila je veliki projekt aglomeracije i izgradnje pročistača od Kuzmice, Gradca, Bilica i Ratkovice prema Pleternici vrijednosti oko 146 milijuna kuna. Župan Alojz Tomašević pozdravio je prisutne i čestitao Pleternici na završenim i projektima u pripremi. Na Sjednici su dodijeljene godišnje nagrade grada Pleternice zaslužnim pojedincima i kolektivima. Nagrade su dobili NK Slavija, OPG Jagodić iz Frkljevaca, Lovački savez Požeško-slavonske županije, NK Hrvatski dragovoljac, boksač Mihael Jugović, studentica Valentina Protić, DVD Sulkovci i udrga Tomo Perić Buk.