Subota, 05 Prosinac 2015 00:00

Obilježen Dan branitelja Lipika

Požeško - slavonski župan Alojz Tomašević nazočio je danas obilježavanju Dana branitelja grada Lipika. Na današnji dan prije 24 godine nakon više od sto dana grad Lipik je oslobođen od srbočetnika. Obilježavanje je započelo mimohodom branitelja ulicama grada Lipika i polaganjem vijenaca kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima nakon čega je služena Sveta misa. Potom su na Trgu hrvatskih branitelja dodijeljena priznanja Udruge branitelja Lipika. Župan Tomašević tom prigodom je rekao: "Bitku za oslobođenje Hrvatske smo dobili, a danas ćemo dobiti nove bitke. Uskoro će svi naši gradonačelnici i načelnici dobiti bitku za gospodarstvo. Hrvatski branitelji samo to i traže. Branitelji koji su poginuli i mi koji smo ostali želimo samo slobodnu, demokratsku i bogatu Hrvatsku!".