Srijeda, 04 Studeni 2015 13:22

Otvorena ambulanta oralne kirurgije u Domu zdravlja Požeško - slavonske županije

U Domu zdravlja Požeško - slavonske županije danas je otvorena ambulanta oralne kirurgije vrijednosti 600 tisuća kuna. Župan Alojz Tomašević izjavio je kako je iznimno zadovoljan radom Doma zdravlja: "Bivša vlast Dom zdravlja je ostavila u velikim dugovima oko 5,5 milijuna kuna. Pod vodstvom novog ravnatelja ne samo da su dugove smanjili na milijun kuna nego i ulažu u nove ljude i nove ambulante. Ova ambulanta je dokaz da je briga za zdravlje naših građana na prvom mjestu i činimo sve što možemo kako bi zdravstveni djelatnici ostajali u našuj Županiji". Ravnatelj Doma zdravlja Darko Puljašić osvrnuo se na ostala ulaganja u objekte: "Obnovili smo krovište zgrade u Brestovcu vrijednosti 90 tisuća kuna, obnovili zgradu u Kaptolu u iznosu od 180 tisuća kuna, zgradu u Pakracu u iznosu od 450 tisuća kuna i zgradu u Pleternici u vrijednosti od 180 tisuća kuna". Ravnatelj Puljašić istaknuo je kako bez ljudi nema smisla ni obnavljati zgrade ni praviti ambulante tako da Dom zdravlja trenutno na specijalizaciji ima 6 liječnika. U novootvorenoj ambulanti za oralnu kirurgiji radi dr. Ivana Botički koja ističe kako je ova ambulanta od velike važnosti za građane ove županije jer na zahvat više neće morati odlaziti u Osijek ili Zagreb.