Srijeda, 30 Rujan 2015 12:26

Župan u berbi grožđa sa učenicima Poljoprivredno - prehrambene škole

Požeško - slavonski župan Alojz Tomašević bio je danas sa učenicima Poljoprivredno - prehrambene škole Požega u berbi grožđa u školskom vinogradu. "Imamo velike planove za Poljoprivredno - prehrambenu školu i ne želimo da djeca upisuju ovu školu jer ne znaju što bi drugo upisali. Želimo ih naučiti kako osnovati i voditi poljoprivredno gospodarstvo te su u planu uspostava farme od 25 muznih krava, farme crnih svinja i hladnjače s proizvodnim pogonima" rekao je župan Tomašević. Prema riječima ravnateljice škole Marije Grgić berba na tri hektara školskih vinograda traje već nekoliko dana i većina grožđa je već prodana, a ostatak ide u preradu. Osim župana Tomaševića učenicima su danas pomagali i zamjenik župana Ferdinand Troha, pročelnica Ureda za društvene djelatnosti Vesna Vlašić te ravnatelji srednjih škola Požeško - slavonske županije.