Ponedjeljak, 28 Rujan 2015 08:59

Obilježena 18. obljetnica Požeške biskupije

Svetom misom u prepunoj Katedrali sv. Terezije Avilske u Požegi sinoć je obilježena 18. obljetnica uspostave Požeške biskupije i ređenja i ustoličenja prvog požeškog biskupa msgr.dr. Antuna Škvorčevića. Među mnogobrojnim uzvanicima misnom slavlju nazočio je i požeško - slavonski župan Alojz Tomašević. Prigodom 18. obljetnice Požeške biskupije dan ranije održan je Biskupijski dani na koji su se uz svećenike, redovnike i redovnice okupili svi oni koji u župama imaju određene službe. Središnje slavlje predvodio je Želimir Puljić, zadarski nadbiskup i predsjednik Hrvatske biskupske konferencije.