Petak, 08 Svibanj 2015 14:34

Požeško - slavonska županija predstavit će svoje potencijale izvan granica RH

Požeško - slavonsku županiju danas je posjetio veleposlanik Republike Hrvatske u Srbiji Nj.E. Gordan Markotić u pratnji vojnog izaslanika brigadira Ivana Jušića. Župan Alojz Tomašević sa suradnicima primio je veleposlanika Markotića u Županijskoj vijećnici i upoznao ih sa gospodarskom situacijom u županiji. Nakon toga održan je radni sastanak kojemu su, osim veleposlanika Gordana Markotića i župana Tomaševića, nazočili i predstavnici gospodarskog i političkog života Požeško - slavonske županije. Veleposlanik Nj.E. Gordan Markotić predložio je nazočnima prezentaciju tvrtki predstavnicima političkog, javnog i gospodarskog života Srbije. Naime, Veleposlanstvo Republike Hrvatske u Beogradu obilježit će Dan državnosti velikim primanjem kojemu će nazočiti oko 900 uglednika. Obzirom kako se radi o mogućnosti širenja poslovanja izvan granica RH predstavnici tvrtki prihvatili su ponudu veleposlanika Markotića te će dan uoči Dana državnosti Republike Hrvatske, 24. lipnja, predstaviti gospodarske i turističke potencijale na hrvatskom primanju u Beogradu.