Utorak, 28 Travanj 2015 14:33

U županiji održan sastanak na temu navodnjavanja i obrane od poplava

Danas je u Županijskoj vijećnici održan sastanak na temu navodnjavanja i obrane od poplava. Sastanku su nazočili direktor Vodnogospodarskog odjela za srednju i donju Savu Hrvatskih voda Milan Mateša sa suradnicima, saborski zastupnik Franjo Lucić, župan Alojz Tomašević, zamjenik župana Željko Jakopović, ravnatelj Zavoda za prostorno uređenje te gradonačelnici i načelnici Požeško - slavonske županije. Predstavnici Hrvatskih voda održali su prezentacije o javnoj vodoopskrbi, poplavama u 2014. godini i stanju nakon poplava te zaštiti voda na području Požeško - slavonske županije. Prema riječima direktora Mateše za tjedan dana izaći će natječaj za akumulaciju Šumetlica, a još ove godine i za akumulaciju Kamenska:"Konstatirali smo kako imamo nekoliko velikih projekata na ovom području a to su Požega, Pleternica, Kutjevo, Velika i Pakrac ukupne vrijednosti 450 milijuna kuna i za tri veća projekta već se ove godine planira započeti sa natječajnom dokumentacijom. Što se tiče zaštite od štetnog djelovanja voda konstatirali smo da idemo sa nekim velikim projektima, akumulacijom Šumetlica već za tjedan dana i u tijeku ove godine akumulacija Kamenska". Župan Tomašević rekao je kako je akumulacija Kamenska, vrijedna 110 milijuna kuna, bitna za razvoj gospodarstva i poljoprivrede na području županije.