Utorak, 20 Siječanj 2015 13:22

Potpisani prvi ugovori za energetsku obnovu obiteljskih kuća

Župan Alojz Tomašević potpisao je danas prve ugovore s građanima koji su ostvarili pravo na nepovratna sredstva za obnovu svojih kuća, Ivicom Jurićem i Goranom Ivankovićem iz Požege. Oni su se prošle godine javili na javni natječaj za dodjelu bespovratnih sredstava fizičkim osobama za provođenje mjera energetske učinkovitosti obiteljskih kuća. Na natječaj se prijavilo 80 kućanstava od kojih je njih 19 prošlo na natječaju prema kojemu će dobiti 82,5 % od ukupno potrebnih sredstava za obnovu kuće. Sredstva za tu svrhu osigurali su Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, Ministarstvo graditeljstva i Požeško - slavonska županija.