Utorak, 09 Prosinac 2014 14:01

Župan Tomašević najavio 10. sjednicu Županijske skupštine

Na današnjoj konferenciji za medije požeško - slavonski župan Alojz Tomašević najavio je sutrašnju 10. sjednicu Županijske skupštine. Na Sjednici će se raspravljati o devet točaka dnevnog reda, a župan Tomašević izdvojio je onu najbitniju - proračun za 2015. godinu. "U odnosu na proračun od 2014. godine proračun za 2015. godinu biti će 7% manji i iznosit će 83,3 milijuna kuna. Osnovni razlozi smanjenja proračuna su smanjenje prihoda od poreza na dohodak. Vlada RH umanjila je sredstva županijama i za plaće djelatnika Ureda za graditeljstvo u iznosu od 750 tisuća kuna. Proračun za 2015. godinu umanjen je na svim stavkama jedino nisu smanjivana sredstva za poljoprivredu i rad udruga proisteklih iz Domovinskog rata. Također, nismo zadirali ni u socijalna prava" rekao je župan Tomašević i dodao:"Županija će u idućoj godini uredno podmirivati svoje kreditne obveze i obveze za izgradnju sportskih dvorana u Velikoj i Pleternici te osigurati sredstva za izgradnju sportske dvorane Gimnazije u Požegi. Nadamo se i otvaranju natječaja iz fondova Europske unije, pogotovo u području ruralnog razvoja". Na kraju je podsjetio da su ove godine plaće djelatnika Požeško - slavonske županije, na njegov prijedlog, umanjene za 10% i još dodatnih 6% za dužnosnike kako bi se uklopili u mjere Zakona o plaćama u jedinicama lokalne i područne (regionalne) samouprave. Sjednica Županijske skupštine održat će se sutra s početkom u 16,00 sati.