Ponedjeljak, 27 Listopad 2014 14:20

Otkrivena spomen ploča poginulom hrvatskom branitelju

Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Republike Hrvatske ogranak grada Pleternice na područnoj školi u Gradcu postavila je spomen ploču poginulom hrvatskom branitelju Mati Kovačeviću. Mato je, sa  nepune 23. godine, smrtno stradao prilikom izvršavanja zadatka između naselja Branešci i Španovica na pakračkom području 27. listopada 1994. godine. Otkrivanju spomen ploče, uz roditelje i rodbinu Mate Kovačevića, nazočili su saborski zastupnik Franjo Lucić, župan Alojz Tomašević, gradonačelnica Pleternice Antonija Jozić, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata, učenici područne škole i brojni mještani Gradca.