Petak, 26 Rujan 2014 14:51

Kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima u Kamenskoj obilježena godišnjica prve vojne akcije

Na današnji dan, prije 23 godine, u mjestu Kamenska započela je prva vojna akcija s ciljem oslobođenja Požeštine od agresora u kojoj su poginuli hrabri hrvatski branitelji. Njima u čast, Udruga HVIDRA Požega organizirala je memorijalni maraton od Požege do Kamenske na kojemu je sudjelovalo dvadesetak maratonaca s područja grada Požege, Brodsko - posavske županije i grada Zagreba. Prije polaska maratonce su sa Trga 123. brigade u Požegi ispratili požeško - slavonski župan Alojz Tomašević, zamjenik župana Ferdinand Troha i gradonačelnik grada Požege Vedran Neferović. Maratonci su svoj put, dug 24 kilometra, istrčali za tri sata te je nakon toga u Kamenskoj, kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima, odana počast hrabrim hrvatskim vitezovima. Brojna izaslanstva položila su vijence i zapalila svijeće, a ispred Požeško - slavonske županije počast su odali župan Alojz Tomašević i njegovi zamjenici Ferdinand Troha i Željko Jakopović.