Ponedjeljak, 02 Lipanj 2014 12:12

"Najduži stol u Hrvata" i smotra folklora u Velikoj

"Najduži stol u Hrvata" koji se održava u sklopu 24. međunarodne smotre folklora "Čuvajmo običaje zavičaja" i ove godine je bio iznimno posjećen. Ovu jedinstvenu gastronomsku manifestaciju posjetilo je, u 3 dana, oko 10 000 ljudi iz cijele Hrvatske.
Na smotri folklora, koju je otvorio župan Alojz Tomašević, nastupalo je 13 folklornih skupina iz Hrvatske, Rumunjske, Mađarske, BiH, Srbije te Austrije.
Prema riječima načelnika općine Velika, Vlade Bobana, ove godine stol je bio nešto kraći zbog elementarne nepogode koja je zadesila ovaj dio Hrvatske.
Koncert koji se održao u sklopu ove manifestacije bio je humanitarnog karaktera te će dio prihoda ići Crvenom križu – rekao je načelnik Vlado Boban.