Petak, 30 Svibanj 2014 11:23

Predstavljena knjiga "Zločini nad civilima u srpsko-crnogorskoj agresiji na RH"

U prepunoj dvorani Županijske obrtničke komore u Požegi sinoć je predstavljena knjiga prof.dr. Andrije Hebranga "Zločini nad civilima u srpsko-crnogorskoj agresiji na Republiku Hrvatsku". Moderator prof.dr. Željko Glavić u uvodnom djelu pročitao je mišljenje nekih uglednika o knjizi dr. Andrije Hebranga, među njima i ono biskupa Mile Bogovića: "Izvanredna knjiga za koju možemo reći da ima jedan nedostatak, a taj je što nije prije objavljena. Možda bi tada naša politička scena bila manje opterećena. Hebrang je u početku Domovinskog rata bio svjedok da se radi o povijesnoj prekretnici. Doduše, puno je rizika, kao hrvatski domoljub dobro  je znao kako su bačene u zaborav žrtve komunističkih zločina nakon 2. svjetskog rata pa se kao ratni ministar zdravstva zauzeo da se tako nešto ne dogodi žrtvama u ratu u kojem je i sam sudjelovao. No, osjetio je da postoji jaka struja koja nema osjećaja ni za nove hrvatske žrtve. Prepoznaje sličnost zatajenih komunističkih žrtava i iskrivljene istine o žrtvama iz Domovinskog rata". Knjigu su predstavili autor prof. dr. Andrija Hebrang, recenzenti prof.dr. Ante Čorušić, prim.dr. Stjepan Bačić i novinar Tihomir Dujmović. Predstavljanju su nazočili saborski zastupnik Franjo Lucić, požeško - slavonski župan Alojz Tomašević, generalni vikar Josip Devčić, gradonačelnik grada Požege Vedran Neferović, predsjednica ogranka Matice hrvatske dr.sc. Vesna Vlašić te mnogi drugi.