Uključiti se u sustav Natura 2000

natura_2000Javna ustanova za upravljanje zaštićenim područjem Požeško-slavonske županije, koja je započela s radom u siječnju ove godine, kao prioritet prvoga kvartala stavila je opremanje i administrativni ustroj svoga ureda. Nakon završenog opremanja ureda krenulo se u terenske obilaske zaštićenih područja, kao i područja koja se namjeravaju predložiti za uključenje u sustav Nacionalne ekološke mreže Natura 2000.

Zaposlenici Javne ustanove za upravljanje zaštićenim područjem Požeško-slavonske županije, ove su godine tako odradili terenska snimanja na tri lokacije koje namjeravaju predložiti za Naturu 2000.

Riječ je o lokaciji doline Orljavice od izvora do Zakorenja, zatim doline Orljave kod Brodskog Drenovca i Dragovaca te doline potoka Pačice - nizinske livade od Pake do Imrijevaca.

Uza spomenuto, snimiljeno je i postojeće stanje na sva četiri zaštićena objekta u našoj županiji.