Skup javnih ustanova u Imotskom

Skup javnih ustanova u ImotskomRavnatelj Javne ustanove mr.sc Tomislav Crnjac prisustvovao je 4. susretu županijskih i gradskih javnih ustanova u RH za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima koji se održao u Imotskom u razdoblju od 02. do 05. lipnja 2009.g., a domaćin je bila Javna ustanova za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Splitsko-dalmatinske županije.
Raspravljalo se o problemima u radu ustanova, u tvrđeno je da JU imaju iste probleme kadrovske, financijske i tehničke prirode. Razmatralo se pitanje Koncesijskih odobrenja.

skup-javne-ustanove2009-2Tom su  se prilikom sudionici susreta  upoznali sa prirodnim biserima Crvenim i Modrim jezerom te su prošetali trasom buduće staze   ''Imotska jezera- Gaj'' , obišli nadaleko poznatu tvrđavu Topana, prošetali imotskom varoši, posjetili vinariju Grabovac, te na posljetku razgledali Muzej Franjevačkog samostana sa svojim bogatim eksponatima koji govore o razvoju tog kraja kroz stoljeća.

Sljedeći dan su obišli zaštićeno područje Prološko blato, potom prekrasni Kanjon Cetine u kojem su se okušali u vještinama raftinga.