Korisnicima bespovratnih sredstava dodjeljeno 700.000 kuna poticaja iz Ministarstva turizma

turizam_poticajiŠesnaest korisnika bespovratnih sredstava Ministarstva turizma RH, u Požegi je u utorak 8. rujna dobilo ugovore o potpori za kandidirane projekte. Riječ je o korisnicima s područja Požeško-slavonske županije koji su dobili ukupno 700.000 kuna poticaja iz spomenutoga ministarstva.

Ugovore, u kojima stoji da će korisnici avansno dobiti polovicu sredstava, a ostatak po prilaganju računa za troškove realizacije projekta, uručio im je Ivo Mujo, državni tajnik u Ministarstvu turizma. Uz njega, okupljene predstavnike obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava, među kojima je bio i proslavljeni boksač Željko Mavrović, s ulaganjima u hrvatski turizam upoznala je i Tanja Novotni, ravnateljica Uprave za kontinentani turizam.

Drago nam je što vam možemo pomoći na ovaj način. Upravo je jedan od naših ciljeva skrenuti pažnju na kontinentalni turizam, zbog čega smo u tu svrhu utrostručili broj programa potpora, osiguravši za njih tridesetak milijuna kuna – kazali su gosti iz Ministarstva turizma.

Državni tajnik I.Mujo podsjetio je kako je turistička sezona, u cijelini gledajući, uspješna, mnogo bolja nego se predviđalo te da je to rezultat dobroga rada u Ministarstvu turizma, ali i pravoremenoga akcijskoga plana Vlade RH.

Domaćin toga događaja u Županijskoj vijećnici bio je Željko Jakopović, županov zamjenik za gospodarstvo, koji je pozdravio sve okupljene i u ime poslovno odsutnoga požeško-slavonskoga župana Marijana Aladrovića.