Župan Aladrović primio čelnike Državne uprave za zaštitu i spašavanje

Požeško-slavonski župan Marijan Aladrović u svom je uredu primio čelnike Državne uprave za zaštitu i spašavanje (DUZS), predvođene glavnim ravnateljem Damirom Trutom te Cvjetkom Obradovićem, pročelnikom požeškoga Područnoga ureda za zaštitu i spašavanje (PUZS Požega).

Razgovaralo se o stanju u sustavu zaštite i spašavanja u Požeško-slavonskoj županiji, a čelnici DUZS-a došli su vidjeti i kako mogu pomoći ovdašnjim udrugama (ronioci, Gorska služba spašavanja, Crveni križ, vatrogasci) . Tom su prilikom donijeti odgovarajući kvalitetni zaključci.

Naime, na zadovoljstvo župana Aladrovića i pročelnika Obradovića, DUZS će osigurati tri ronilačka kompleta i donirati ih požeškom ronilačkom klubu.

- Nažalost, Grad Požega nije ispoštovao preuzete obveze po kojima je trebao ronilačkom klubu u 2008. godini osigurati čamac i dio ronilačke opreme, u ukupnoj vrijednosti od 70.000 kuna, pa obučeni ronici, koji su nam doista potrebni, ne mogu raditi svoj posao. Zahvalni smo stoga Državnoj upravi za zaštitu i spašavanje na pruženoj pomoći, a prema Gradu Požegi smo uputili inspekcijski nadzor jer nije poštivao svoju zakonsku obvezu koja se tiče zaštite i spašavanja u Požegi - kazao je pročelnik Obradović.

Župan  Aladrović obećao je i dalje punu pomoć Požeško-slavonske županije područnom ureda za zaštitu i spašavanje te svim udrugama koje sudjeluju u sustavu zaštite i spašavanja.