Mjesec borbe protiv ovisnosti

ovisnostSukladno planu aktivnosti za provedbu Akcijskog plana suzbijanja zlouporabe opojnih droga na području Požeško-slavonske županije u 2009. godini, Županijsko stručno povjerenstvo za suzbijanje zlouporabe droga izradilo je Program aktivnosti obilježavanja mjeseca borbe protiv ovisnosti, koji traje od 15. studenoga do 15. prosinca.
- Raspisat ćemo natječaj za najbolji literarni uradak na temu ovisnosti - najavio je Ferdinand Troha, predsjednik stručnog povjerenstva i županov zamjenik za društvene djelatnosti.

Radove za natječaj mogu slati učenici 7. i 8. razreda osnovnih škola s područja Požeško-slavonske županije, i to na adresu: Požeško-slavonska županija, Upravni odjel za društvene djelatnosti, Županijska 7, 34 000 Požega, s naznakom „Za natječaj“. Natječaj će biti otvoren do 15. prosinca ove godine.

Tijekom mjeseca borbe protiv ovisnosti, u svim srednjim školama Požeško-slavonske županije prikazat će se film „Što se dogodilo s Ennom?“. Sve manifestacije u sklopu obilježvanja borbe protiv ovisnosti bit će popraćene puštanjem prigodnog CD-a Glazbene škole Požega.

- Zavod za javno zdravstvo Požeško-slavonske županije, u suradnji s požeškom podružnicom Hrvatskoga zbora liječnika, u utorak 8. prosinca s početkom u 18.30 sati u hotelu Grgin dol organizirat će predavanje prof.dr. Slavka Sakomana, na temu „Uloga liječnika u otkrivanju i suvremenom liječenju ovisnika“ – izvijestio je dožupan Troha.

Obiteljski centar Požeško-slavonske županije, u suradnji s Uredom za suzbijanje zlouporabe opojnih droga Vlade RH, organizirat će, pak, tribinu s temom „Borba protiv ovisnosti - mogućnosti lokalne i regionalne zajednice“, koja će se održati u srijedu 9. prosinca s početkom u 13 sati u prostorijama Obiteljskog centra Požeško-slavonske županije

Županijsko stručno povjerenstvo poziva građane Požeško-slavonske županije da se uključe u aktivnosti kojima se obilježava mjesec borbe protiv ovisnosti u našoj županiji.