Alati za pristupačnost

Službene internet stranice Požeško-slavonske županije

Slavlje svete Terezije, zaštitnice požeške Katedrale i grada Požege

Na svetkovinu svete Terezije Avilske svečano euharistijsko slavlje u požeškoj Katedrali predvodio je Tomo Vukšić, vrhbosanski nadbiskup i metropolit, uz sudjelovanje domaćeg biskupa Ive Martinovića, đakovačko-osječkog nadbiskupa i metropolita Đure Hranića, varaždinskog biskupa Bože Radoša, banjolučkog biskupa Željka Majića, srijemskog biskupa Fabijana Svaline, srijemskog biskupa u miru Đure Gašparovića te brojnih vjernika i predstavnika javnog života.

- Radost mi je pozdraviti vas na početku ovog svečanog euharistijskog slavlja svetkovine svete Terezije Avilske, nebeske zaštitnice naše Katedrale i ove Župe svete Terezije, grada Požege i naše požeške Katoličke gimnazije. Od srca Vam svima čestitam Njezinu svetkovinu s molitvom da u svima nama gori Terezijin žar ljubavi za Boga koji se ne umara svakodnevno tragati za putevima svetosti u izazovima teškoćama današnjeg suvremenog svijeta – rekao je uvodno požeški biskup msgr. Ivo Martinović, posebno poštovanje uputivši svim vjernicima vrhbosanske mjesne Crkve pogođenima nedavnim vremenskim nepogodama.

Uvodeći u euharistijsko slavlje nadbiskup Vukšić se pridružio pozdravu biskupa Ive prisutnim vjernicima, čestitavši svetkovinu zaštitnice Katedrale i Župe, kao i zaštitnice Katoličke gimnazije i grada Požege.

Foto: Požeška biskupija