Alati za pristupačnost

Službene internet stranice Požeško-slavonske županije

Raznolikost običaja, pjesme i plesova na 28. Bekteškim susretima

Kulturno umjetničko društvo Bektež bilo je po 28. put domaćin tradicionalne smotre folklora Bekteški susreti koja je i ove godine predstavila raznolikost običaja, pjesme i plesova.

Uz domaćine KUD Bektež, nastupili su i ŽPS Vranovke iz Vranovaca, KUD Ivan Goran Kovačić iz Beravaca, KUD Mladost iz Bosanske Otoke, KUD Đeram iz Viljeva te ŽPS Drumarice iz Brodskog Stupnika.

- Svaki put se trudimo ugostiti dobro društvo kako bismo imali raznovrstan program, a tako će biti i danas. Želim vam da se dobro zabavite i uživate u programu koji smo vam pripremili - rekao je Duško Bijelić, predsjednik KUD-a Bektež.

Pokrovitelji događaja su Požeško-slavonska županija, Grad Kutjevo i Turistička zajednica Grada Kutjeva.

- Ova smotra je po mnogočemu posebna i uz sve organizatore, sponzore, dobre ljude koji njeguju tradiciju, u principu se to uvijek svede na skupinu entuzijasta, skupinu koja živi ovaj glazbeno-scenski izričaj folklora. Uživajmo danas u ljepoti folklora, nošnjama i veselju koje će nam ovi dobri ljudi prenijeti – istaknuo je Ferdinand Troha, zamjenik požeško-slavonske županice.