Alati za pristupačnost

Službene internet stranice Požeško-slavonske županije

Županica Jozić na obilježavanju Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja i 29. obljetnice vojno-redarstvene operacije Oluja

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, Dan hrvatskih branitelja i 29. obljetnica vojno-redarstvene operacije Oluja dostojanstveno su obilježeni u kraljevskom gradu Kninu. Nakon tradicionalne budnice ulicama Knina, kod spomenika hrvatske pobjede “Oluja 95” na Trgu dr. Ante Starčevića odana je počast svim poginulim, nestalim i umrlim hrvatskim braniteljima.

Vijence su položili predstavnici obitelji poginulih, nestalih i umrlih hrvatskih branitelja u vojno-redarstvenoj operaciji Oluja, hrvatski ratni vojni invalidi, ratni zapovjednici i predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata, izaslanstvo Vlade Republike Hrvatske predvođeno premijerom Andrejom Plenkovićem, izaslanstvo Hrvatskog sabora predvođeno predsjednikom Hrvatskog sabora Gordanom Jandrokovićem, predsjednik Republike Hrvatske i vrhovni zapovjednik OSRH Zoran Milanović, izaslanstvo Hrvatskog narodnog sabora Bosne i Hercegovine, kao i predstavnici hrvatskih županija i gradova, među kojima i požeško-slavonska županica Antonija Jozić.

Središnja svečanost upriličena je na stadionu NK Dinara. U ime hrvatskih branitelja obratio se umirovljeni general-pukovnik Slavko Barić, dugogodišnji zamjenik načelnika Glavnog stožera OSRH i zamjenik zapovjednika Ratne škole “Ban Josip Jelačić” te zapovjednik Hrvatskog vojnog učilišta “Dr. Franjo Tuđman” istaknuvši važnost promicanja istine o Domovinskom ratu i brige za hrvatske branitelje.

Na stadionu NK Dinara obratili su se i predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković, predsjednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković, predsjednik Republike Hrvatske i vrhovni zapovjednik OSRH Zoran Milanović, a svečanost na stadionu zaokružena je prikazom sposobnosti pripadnika Hrvatske vojske i policije te letačkim programom u kojem su sudjelovali akrogrupa “Krila Oluje”, avion MiG-21 i višenamjenski borbeni avioni Rafale.

Nakon središnje svečanosti, u crkvi Gospe Velikog Hrvatskog Krsnog Zavjeta služena je sveta misa koju je predvodio vojni ordinarij mons. Jure Bogdan, uz koncelebriranje šibenskog biskupa mons. Tomislava Rogića.

Foto: BBŽ