Alati za pristupačnost

Službene internet stranice Požeško-slavonske županije

U županiju pristigla sredstva za sufinanciranje projekata svih gradova i općina

Ministarstvo prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine objavilo je Odluku o odabiru projekata gradova i općina za poticanje razvoja komunalnog gospodarstva i ujednačavanje komunalnog standarda za sufinanciranje u 2024. godini.

Na području Požeško-slavonske županije sufinancirat će se ukupno deset projekata i to po jedan u svakom gradu i općini, a ukupni iznos odobrenih sredstava je 329.600,00 eura.

Gradu Požegi je za projekt izgradnje pješačke staze u Zagrebačkoj ulici u Požegi odobreno 35.700,00 eura, dok je za uređenje pješačkih staza, postavljanje parkovne opreme i javne rasvjete na javnim površinama u Lipiku odobreno 26.300,00 eura.

Za uređenje nerazvrstane ceste istočno od dječjeg vrtića sa spojem na Ulicu Matije Gupca u Pleternici, Gradu Pleternici odobreno je 40.700,00 eura, isto koliko je Općini Kaptol odobreno za sufinanciranje rekonstrukcije Majstorske ulice - I. faza i Općini Velikoj za izgradnju pješačke staze kroz naselje Radovanci.

Gradu Pakracu je za razvoj komunalnog gospodarstva odobreno 22.500,00 eura, a Gradu Kutjevo za uređenje sustava javne rasvjete 35.600,00 eura.

Za unaprjeđenje obavljanja komunalne djelatnosti Općine Jakšić odobreno je 28.100,00 eura, Općini Brestovac za modernizaciju javne rasvjete u naseljima Busnovi i Skenderovci odobreno je 19.000,00 eura te je Općini Čaglin za uređenje nerazvrstanih cesta u naselju Migalovci odobreno 40.300,00 eura.