Alati za pristupačnost

Službene internet stranice Požeško-slavonske županije

30 godina Allesa: Od male obiteljske tvrtke do tvrtke koja hrani brojne obitelji

Započeo kao mala obiteljska tvrtka 1. lipnja 1994. godine, zahvaljujući predanosti osnivača Thomasa i Vlaste Pandžić te trudu i radu svih zaposlenika, Alles je danas jedna od vodećih tvrtki u trgovini elektromaterijalom, koja trenutno zapošljava 98 zaposlenika na 5000 kvadratnih metara zatvorenog poslovnog prostora te ukupne površine 28000 kvadratnih metara.

Puta dugog trideset godina, svih lijepih uspomena pa i teških trenutaka, obitelj Pandžić, zajedno sa svojim djelatnicima, partnerima, kupcima i drugim gostima, prisjetila se na svečanom obilježavanju 30. rođendana tvrtke Alles.

Direktor Thomas Heinz Pandžić istaknuo je kako su za dugovječnost tvrtke upravo važni djelatnici, kupci i dobavljači i obitelj koja ima viziju i zajedno radi svih 30 godina.

- Bile su to teške godine, bilo nas je malo i danas čuvam deset maraka koje su bile ključne i jedino su što je bilo ostalo od novaca, sve smo uložili u posao i hvala dragom Bogu vratilo se nazad. Sve ove godine imali smo uspona i padova, prekretnica je bila 2000., 2001. godina kada smo kupili zemljište u Industrijskoj zoni, tada poljoprivrednoj zoni, koja nije imala vezu s gradom. Svi su govorili Thomas će propasti. Nisam propao, idemo dalje, imamo viziju i budućnost. Druga budućnost nam je u Zlatnom lugu, gdje smo pokrenuli priču prije 13, 14 godina. Izgradnja hotela kreće i mislim da će sljedeće godine biti završen hotel s četiri zvjezdice, jedini u širem krugu, za kojega mislim da će doprinijeti razvoju Požeško-slavonske županije – rekao je Thomas Pandžić.

Thomasova životna i poslovna suputnica Vlasta Pandžić uputila je zahvale u istom tonu.

-  Hvala vam svima na podršci tijekom proteklih 30 godina rada, stvaranja novih vrijednosti, prijateljstava, međusobnog uvažavanja i povjerenja bez kojega ne bismo stvorili ovakve poslovne rezultate. Ne samo materijalne, nego više od svega vrijedi vidjeti ovoliko dragih ljudi na okupu i iskazati vam duboko poštovanje u ime obitelji Pandžić i djelatnika Allesa – rekla je Vlasta Pandžić.

Uz djelatnike i poslovne partnere čestitke su uputili gradonačelnik Grada Požege i saborski zastupnik Željko Glavić, županica Požeško-slavonske županije Antonija Jozić te Goran Šutalo u ime Županijske gospodarske komore Požega.

- Dolazeći ovdje i ovdje u dvorani, više put čuo sam riječi veliki uspjeh i doista 30 godina tvrtke Alles veliki je uspjeh. Veliki uspjeh je naravno tih 30 godina uspješnog poslovanja, zapošljavanja i osiguravanja egzistencije ljudi u ovom kraju, redovito isplaćivanje plaće, uz zadovoljne zaposlenike. U ime Požežanki i Požežana u ime Gradske uprave i u svoje ime, Vlasti i Thomasu, njihovoj obitelji i svim zaposlenicima čestitam prvih 30 godina i želim vam puno uspjeha u daljnjem napredovanju ove, za Grad Požegu, izuzetno važne tvrtke – istaknuo je Glavić.

Kako su djelatnici, najvažnija karika opstojnosti poslovanja, svjedoče i brojna dodijeljena priznanja koja su Thomas i Vlasta uručili djelatnicima za preko 15 godina rada u tvrtki, a prisjetili su se i onih koji više nisu dio Allesa, a ostavili su neizbrisivi trag u njegovu razvoju.

- Ono što je važno i što smo nekoliko puta čuli večeras, a najbolje se posvjedočilo i ovim priznanjima koja su dodijeljena je recept uspjeha, a recept uspjeha su ustrajnost, posvećenost, obitelj, ali naravno i djelatnici koji čine srce ove tvrtke. Nabrojala sam 28 vrijednih djelatnika koji u tvrtki Alles imaju preko 15 godina staža, to je gotovo 30 posto tvrtke i to govori kakvi su poslodavci Thomas i Vlasta, govori da ste vi svi jedna velika obitelj, a onda iz te obitelji proizađu ovakvi rezultati – istaknula je Antonija Jozić, županica Požeško-slavonske županije.