Alati za pristupačnost

Službene internet stranice Požeško-slavonske županije

Koncertom ispred katedrale Glazbena škola Požega zaokružila bogatu koncertnu sezonu

Koncertom ispred katedrale Glazbena škola Požega zaokružila bogatu koncertnu sezonu

Glazbena škola Požega, koja godišnje organizira stotinjak koncerata i samim time je itekakav nositelj kulturnih zbivanja Požege i okolice, zaokružila je svoju koncertnu sezonu vrhunskim Koncertom ispred katedrale.

- Drago mi je da ovako svečanim koncertom zaokružujemo svoju koncertnu sezonu. Ove godine otvorili smo novo područno odjeljenje u Velikoj, brojimo 150 nastupa na raznim domaćim i inozemnim natjecanjima i ove godine je jako veliki broj prvih nagrada, oko 70 posto je postotak uspješnosti prvih nagrada. Do kraja školske godine organizirat ćemo gotovo 100 koncerata, a nakon što je 2019. godine u našu školu stigao koncertni klavira marke Steinway & Sons D-274, jednom od najvrjednijih instrumenata na svijetu, ove školske godine pridružio se i Steinway & Sons model C vrijedan više od 152 tisuće eura koji smo nabavili uz veliku pomoć Požeško-slavonske županije i Grada Požege. U konačnici, ovo je još jedna dobra godina za pamćenje - rekao je ravnatelj Glazbene škole Požega, Alen Kovačević.

Koncert ispred katedrale, uz brojne sugrađane pratili su i zamjenik požeško-slavonske županice Ferdinand Troha, predsjednik Gradskog vijeća Grada Požege Matej Begić te pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Požege Maja Petrović.  

Iako se svih stotinjak koncerata koje učenici i učitelji Glazbene škole Požega pripreme tijekom godine mogu opisati superlativima, Koncert ispred katedrale je uistinu prikazao najbolje od najboljeg. Nastupili su svi zborovi matične škole – Mješoviti zbor, Veliki dječji zbor, Dječji zbor srednjeg uzrasta i dječji zbor Tintilinići te ponajbolji solisti škole, među kojima i “Oskarovci”, učenici koji su osvojili “Oskara znanja” na Državnom natjecanju te laureati u svojim kategorijama na brojnim prvenstveno inozemnim natjecanjima.

Foto: rva.hr