Alati za pristupačnost

Službene internet stranice Požeško-slavonske županije

Čestitka županice Jozić povodom Dana Oružanih snaga Republike Hrvatske, Dana Hrvatske vojske i Dana Hrvatske kopnene vojske

Poštovane pripadnice i pripadnici Oružanih snaga Republike Hrvatske,

čestitam vam 33. obljetnicu osnutka Oružanih snaga Republike Hrvatske. S posebnim ponosom prisjećamo se dana kada su na stadionu NK „Zagreb“ hrvatskoj javnosti predstavljene prve brigade ZNG-a, a postrojbe Hrvatske vojske izvršile su prijavak prvom hrvatskom predsjedniku dr. Franji Tuđmanu.

Od tada, do današnjeg dana, Oružane snage Republike Hrvatske simbol su hrabrosti, odlučnosti i domoljublja koje vi svjedočite svakoga dana, časno obavljajući vojnu službu i štujući vrijednosti koje su na naše tlo utkali hrvatski branitelji devedesetih godina prošloga stoljeća.

Neka vam i u daljnjoj službi jedini istinski putokaz bude vjernost Domovini, a u svim zadaćama neka vas prati obilje zdravlja i Božjeg blagoslova.

Svim pripadnicama i pripadnicima Oružanih snaga Republike Hrvatske, kao i državnim službenicima i namještenicima, čestitam Dan Hrvatske vojske, Dan Hrvatske kopnene vojske te 33. obljetnicu ustrojavanja Hrvatske vojske.

Vaša županica Antonija Jozić