Alati za pristupačnost

Službene internet stranice Požeško-slavonske županije

U Kutjevu održan Aurea fest tehničke kulture, najbolji rad dviju učenica

Domaćin ovogodišnjeg Aurea festa tehničke kulture u sklopu kojega je održana županijska razina natjecanja Modelarske lige školske godine 2023./2024. bila je Osnovna škola Zdenka Turkovića Kutjevo.

Među tridesetak parova kao najbolje su se istaknule Lota Živković i Tena Stasny iz Osnovne škole Julija Kempfa Požega, drugo mjesto pripalo je Ivanu Lastu (OŠ Julija Kempfa Požega) i Antunu Rajiču (OŠ Dobriša Cesarića Požega), a treće mjesto pripalo je učenicama Osnovne škole Zdenka Turkovića u Kutjevu, Ivani Marko i Melani Ćorković.

- Čestitam svima vama koji ste danas ovdje u Kutjevu i koji ste se natjecali. Moram priznati da sam ostao impresioniran kada sam vidio vaše radove, a čuo sam i od povjerenstva da im zadatak nije bio ni malo lagan što znači da imate itekakvo znanje i vještine tehničke kulture – rekao je zamjenik požeško-slavonske županice Ferdinand Troha prilikom dodjele medalja najuspješnijima.