Alati za pristupačnost

Službene internet stranice Požeško-slavonske županije

Komemoracija civilnim žrtvama Domovinskog rata u Donjem Čagliću

Komemoracija civilnim žrtvama Domovinskog rata u Donjem Čagliću

U Donjem Čagliću u organizaciji Udruge civilnih invalida i stradalnika Domovinskog rata podružnice Požeško-slavonske županije, Grada Lipika i Hrvatskog Feniksa održana je komemoracija u znak sjećanja na zločin počinjen nad nedužnim mještanima hrvatske nacionalnosti.

Prije 32 godine u stravičnom zločinu pogubljeni su Marijan Adžijević, Anka Marošević, Zora Barbača, Anka Zanetti, Đuro Žili, Ruža Sinjaković, Zlatko Hrunka, Nikola Anić i Barica Žili, a Paulina Žili, Petar Antunović (pronađeni posmrtni ostaci 2008. na području BiH) i Mirko Adžijević, nestali su civili tijekom Domovinskog rata i velikosrpske agresije.

Kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima u Lipiku i civilnim žrtvama u Donjem Čagliću, počast su odali članovi Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata Pakraca i Lipika, izaslanik predsjednika Republike Hrvatske, brigadir Zlatko Radočaj, izaslanik ministra hrvatskih branitelja, general Josip Lucić, izaslanik ministra obrane, Dalibor Bajči, zamjenik županice Požeško-slavonske županije Ferdinand Troha, izaslanstva gradova Lipika i Pakraca na čelu s lipičkim gradonačelnikom Vinkom Kasanom, članovi Mjesnog odbora Donji Čaglić, predstavnici udruge Hrvatski Feniks, načelnik PP Pakrac Robert Hrastić, pukovnik Damir Grgurić u ime Vojarne 123. brigade HV-a Požega, članovi Udruge maratonaca Virovitičko-podravske županije “Glasnici istine” i Udruge maratonaca Sisačko-moslavačke županije “Heroji ne umiru”, logoraši Sisačko-moslavačke županije, predstavnici Udruge antifašista i antifašističkih boraca Pakrac – Lipik te članovi Moto kluba Vitezovi tame.

Uoči polaganja vijenaca u župnoj crkvi svetog Jurja Mučenika služena je sveta misa, a odavanju počasti civilnim žrtvama pridružili su se i članovi Udruge maratonaca Virovitičko-podravske županije Glasnici istine i Udruge maratonaca Sisačko-moslavačke županije Heroji ne umiru koji su u pratnji MK Vitezovi tame sudjelovali u počasnom maratonu od Lipika.

Foto: Lipički Compas