Alati za pristupačnost

Službene internet stranice Požeško-slavonske županije

Svetište u Voćinu utočište brojnim vjernicima povodom blagdana Gospe Voćinske

Brojni vjernici iz župa Katedralnog, Posavskog i Zapadno-slavonskog arhiđakonata hodočastili su u Voćin povodom blagdana Gospe Voćinske koji se 21. kolovoza slavi u svim župama Požeške biskupije.

Po dolasku u Voćin hodočasnici su, uz brojne druge vjernike pristigle automobilima i autobusima, prisustvovali misnom slavlju u zagovor Majci Božjoj. Središnje hodočasničko euharistijsko slavlje predvodio je požeški biskup msgr. Antun Škvorčević, a nakon misnoga slavlja uslijedila je procesija vjernika s likom Gospe Voćinske praćena svijećama, pjesmom i molitvom.

Uz tisuće vjernika misnom slavlju prisustvovali su i ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Marin Piletić, županica Požeško-slavonske županije Antonija Jozić sa zamjenikom i  gradonačelnik Grada Požege Željko Glavić.