Alati za pristupačnost

Službene internet stranice Požeško-slavonske županije

Čestitka županice povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja

Čestitka županice povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja

Poštovani žitelji Požeško - slavonske županije,

obilježavajući Dan pobjede i domovinske zahvalnosti te Dan hrvatskih branitelja prisjećamo se veličanstvene vojno-redarstvene akcije „Oluja“ kojom je, nakon četverogodišnje okupacije, hrabrošću i požrtvovnošću hrvatskih branitelja, oslobođena gotovo trećina hrvatskog teritorija.  

Posebnu zahvalnost iskažimo njima, svim hrvatskim braniteljima koji su svoje živote utkali u temelje Lijepe naše, njihovim obiteljima i žrtvi koju su podnijeli za slobodnu i neovisnu Hrvatsku kao i svim dionicima te slavne operacije. Neka nam sjećanje na naše branitelje i obrambeni Domovinski rat zauvijek bude poticaj da stvaramo Hrvatsku kakvom su je oni sanjali. Neka nam vječno živi naša Hrvatska!

                                                                                  

županica Antonija Jozić