Alati za pristupačnost

Službene internet stranice Požeško-slavonske županije

Državna imovina

Dana 30. prosinca 2023. stupio je na snagu Zakon o upravljanju nekretninama i pokretninama u vlasništvu Republike Hrvatske („Narodne novine“, br. 155/23.), kojim su poslovi upravljanja neizgrađenim građevinskim zemljištem i građevinama sa zemljištem za redovitu uporabu tih građevina u vlasništvu Republike Hrvatske povjereni županijama, gradovima i sjedištima županija prema mjestu gdje se nekretnina nalazi, dok su poslovi upravljanja stanovima i poslovnim prostorima u vlasništvu Republike Hrvatske povjereni trgovačkom društvu Državne nekretnine d. o. o.

Obavijest o stupanju na snagu Zakona, kao i obavijest o nadležnim tijelima kojima se sukladno odredbama novog Zakona podnose zahtjevi u vezi s nekretninama u vlasništvu Republike Hrvatske dostupne su ovdje.

Obrasci za podnošenje zahtjeva u vezi s nekretninama u vlasništvu Republike Hrvatske i potrebna dokumentacija nalaze se ovdje.

Kontakt:
Olivera Baričević
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Telefon: 034 290 152

Renata Tajs
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Telefon: 034 290 150