Ponedjeljak, 01 Svibanj 2023 05:52

Čestitka županice Antonije Jozić u prigodi 28. obljetnice VRO „Bljesak“

 

„Poštovani žitelji Požeško-slavonske županije,

danas se prisjećamo 01. svibnja 1995. godine kada su združene snage hrvatske vojske i specijalne policije vojno-redarstvenom operacijom „Bljesak“ porazile neprijatelja i u samo 31 sat oslobodile 500 četvornih kilometara okupiranog teritorija zapadne Slavonije te time učinile važan korak prema konačnoj pobjedi u Domovinskom ratu.

Naši branitelji omogućili su tada povratak brojnih prognanika, kao i ostvarenje stoljetnog sna hrvatskog naroda o slobodnoj nam domovini Hrvatskoj. Njihova hrabrost, odlučnost, predanost i žrtva pridonijeli su uspostavi mira i stabilnosti u Hrvatskoj te omogućili bolju budućnost za sve nas.

Ovom prigodom izražavam duboko poštovanje i zahvalnost svim sudionicima vojno-redarstvene operacije „Bljesak“, kao i svima koji su se borili za neovisnost i slobodu naše domovine.

U ime djelatnika Požeško-slavonske županije i u svoje osobno ime čestitam vam 28. obljetnicu vojno-redarstvene operacije „Bljesak“.

Vaša županica Antonija Jozić“

Pročitano 758 puta